Oceľová rebrina 250 x 80 cm so závesnou hrazdou 3v1

Z8

Nový produkt

239,00 € s DPH

-15,00 €

254,00 € s DPH

Detaily

Táto zostava je určená najmä pre ľudí, ktorí vyžadujú vysokú nosnosť náradia.

Pri použití závesnej hrazdy totiž vzniká veľká páka, ktorá by pri vysokej záťaži priečku drevenej rebriny mohla poškodiť.

Sami sme navrhli konštrukciu rebriny tak, aby sa ani pokročilí cvičenci nemuseli obávať bezpečnosti. Na trhu je veľa oceľových rebrín, no sú to prevažne poľské výrobky, ktoré používajú jokel 40x40 mm a rúrky 25 mm. My používame hrubostenný jokel 60x60 mm, rúrky 30 mm, protišmykový práškový náter (rebrinu môžete použiť aj v exteriéri). Najdôležitejšie ale je, že iné výrobky majú vertikálne nosníky z dvoch vkusov spájaných v strede (kvôli lacnejšej preprave), my používame jeden 250 cm kus. Preprava je síce o niečo drahšia, no rebrina sa v strede neprehýba tak, ako je tomu u konkurenčných výrobkov. Posledný rozdiel je v ukotvení priečok - konkurencia uťahuje priečky skrutkou zvonku, čím sa priečky nedokážu plne fixovať a časom sa pretáčajú v rukách. Priečky našej rebriny majú v sebe navarený závit a tým pádom nemôže nastať pretočenie v rukách.

Aj hrazdu sme si nechali u výrobcu zosilnieť v mieste hákov (štandardne bola pásovina 3 mm, my sme použili 4 mm)

Výrobca rebrín udáva nosnosť min. 200 kg, výrobca hrazdy 150 kg. My sme však testovali 160 kg (100 kg človek + 60 kg na opasku, zhyby aj dipy) a náradie nejavilo žiadne známky kritického zaťaženia. 

Pre deti je ideálne dokúpiť doplnky k rebrinám. Upozorňujeme však, že narozdiel od drevenej hrazdy oceľová hrazda 3v1 nemá poistky proti vyskočeniu hákov z rebriny a tým pádom je nevyhnutný neustály dozor nad deťmi.